Преди мача със Струмска слава

На 15 април, събота, от 17 часа Хебър посреща лидера в класирането на Югозападната трета лига Струмска слава (Радомир). Мачът ще се играе на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик. Това обяви босът на пазарджиклии Найден Шопов след победата над Чепинец във Велинград с 2:0.

При всички положения ще приемем Струмска слава в Пазарджик, тъй като за този мач най-вероятно ще дойдат много наши фенове, а съоръжението в Сарая няма нужния капацитет да поеме по-голяма посещаемост.

заяви Шопов. Припомняме, че Хебър изигра последните си две домакинства на стадиона в пазарджишкото село заради рехабилитация на тревното покритие на стадион „Бенковски“. Очакваме над 1 000 зрители за челния сблъсък със „Славата“ заради силната игра на „зелените“ от началото на пролетния полусезон.

Футболистите на Хебър подновиха редовните си занимания във вторник. След победата във Велинград над Чепинец в събота, старши-треньорът на пазарджиклии Танчо Калпаков пусна отбора в двудневна почивка.

Играем от 15 дни в сгъстен цикъл и се натрупа малко повече умора при футболистите. Затова им дадох един ден повече почивка. От вторник започваме да се готвим сериозно за предстоящото дерби със Струмска слава (Радомир).

заяви наставникът на хебърци след мача с Чепинец. След двубоя във Велинград в нашия отбор няма състезатели с трайни контузии или травми. Лошата новина е само полученият жълт картон от Ангел Лачов. Петото официално предупреждение за футболиста го извади от състава за предстоящия сблъсък със Славата.

Междувременно стана ясно, че нападателят Александър Димитров ще остане в Хебър поне до края на сезона. От ОС на БФС обаче отказаха да валидират трансфера на Димитров. Той първоначално дори получи картотека за „сините“, но в последствие лично шефът на местната футболна централа Спас Иванов обяснил на хората от Паталеница, че няма как да вземат Сашо в отбора си.

Има срокове за картотекиране между двата полусезона. Те изтекоха отдавна. Няма как да извършим картотекиране със задна дата. Не и при нас.

заявил Спас Иванов.

Главен съдия на мача е елитният рефер Георги Димитров. Лайнсмени ще бъдат Николай Георгиев и Младен Маринов. Четвърти съдия на мача е Вилиян Видинов. Делегатски пратеник е Валентин Борисов. Всички длъжностни лица са от София.