Първа победа за Хебър

Хебър постигна първа победа в Югозападната Трета лига, побеждавайки Вихрен (Сандански) с 2:0. Мачът започна с натиск на домакините и още в 12-та минута те откриха резултата след успешно изпълнена от Здравко Лазаров дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка от защитник на гостите.

През цялото първо полувреме отборът на Хебър имаше отчетливо предимство в играта и много възможности за гол, който обаче така и не падаше. Домакините с лекота създаваха голови положения, но топката не влизаше във вратата. Малко преди края на полувремето се контузи капитанът Здравко Лазаров и бе заменен принудително от Панчев. В 35-та минута при разбъркване пред вратата на Вихрен последваха няколко удара от футболисти на Хебър, включително и на празна врата, но топката срещна единствено страничния стълб на вратата. С най-много пропуски се отличи Тодор Колев, който след излизането на Здравко Лазаров игра с капитанската лента.

През втората част натискът на домакините продължи, но голът на успокоението падна чак в 87-та минута, когато влезлият Александър Димитров излезе сам срещу вратаря на гостите и го прехвърли от границата на наказателното поле.

Като титуляр в състава започна Николай Манчев, който по предварителна информация все още се възстановяваше от контузия. За съжаление той успя да изиграе само едно полувреме, защото според информация от клуба няма нито една тренировка след контузията и Йордан Петков очевидно не искаше да рискува. Отличен мач направи Спас Милушев, който сякаш бе навсякъде. Полузащитникът успя да неутрализира много от атаките на гостите от Сандански още в зародиш, успя и да отправи няколко опасни удара към вратата. На 100% се раздаде и Димитър Дечев, който бе много полезен с играта си по фланга. Пореден добър мач направи и защитникът Васил Геров. Като цяло защитата се представи на ниво срещу Вихрен и не даде много шансове за гол на гостите, които се представиха като грамотен отбор и в края на мача бяха притиснали Хебър, но Петър Стоичков този път беше повече от убедителен при намесите си.

На мача бяха забелязани и футболистите на пловдивския Локомотив Кирил Котев и Александър Тунчев, който е член на Управителния съвет на Хебър.

Хебър: Петър Стоичков, Васил Геров, Николов, Ангел Захариев, Спас Милушев, Кристиян Джамов, Красимир Здравков, Николай Манчев, Здравко Лазаров (Илиян Панчев), Димитър Дечев и Тодор Колев. В хода на мача в игра влязоха Александър Димитров и Георги Георгиев.

снимки: pa-media.net

С победата Хебър вече има 5 точки в актива си и се изкачи на девето място във временното класиране. В следващия пети кръг предстои тежко гостуване в Сливница на Сливнишки герой.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone