Хебър загуби от Ботев в Ихтиман с 4:2

Хебър записа шеста загуба от началото на сезона, отстъпвайки с 4:2 при визитата си на Ботев (Ихтиман). Срещата беше от междинния 15-ти кръг на шампионата в Югозападната трета лига и се игра на стадион „Христо Ботев“ в Ихтиман при много студено време. Пазарджиклии повеждаха на два пъти в резултата, но допуснаха пълен обрат от страна на домакините, в чийто редици с отлична игра се откроиха кадрите на Хебър Ангел и Стефан Лачови.
Хебър поведе с 0:1 с гол на Александър Димитров, който откри резултата още в началото на срещата. В 28-та минута при меле пред вратата на Ботев, Димитров се оказа най-съобразителен и вкара топката в мрежата. Десет минути по-късно при изпълнение на пряк свободен удар на около 30 метра отдясно на вратата на Аврамов, със силен прехвърлящ удар ихтиманци върнаха попадението. В генерален план Хебър стоя добре до почивката, но след това повтори играта си от последните няколко мача и логично на фона на показаното загуби.

В началото на втората част Здравко Лазаров вкара от дузпа за 1:2. Докато беше още свеж Лазаров се понрави с играта си и направи няколко отлични отигравания в нападение. Много бързо обаче пазарджиклии отново рухнаха в отбрана и след два бързи гола на Ботев се стигна до нов пълен обрат в резултата. Десет минути преди края на редовното време Ангел Лачов отбеляза четвърти гол във вратата на Хебър след изпълнение на дузпа.

Хебър: Иван Аврамов, Васил Геров, Николай Николаев, Кристиян Иванов, Кристиян Джамов, Спас Милушев, Красимир Здравков, Никола Грозданов, Здравко Лазаров, Мехмед Хикмет, Александър Димитров

Главен съдия: Атанас Дреновички
Помощници: Борислав Понорски и Славян Добрев
Четвърти съдия: Любомир Вушовски
Делегат: Николай Добрев