Марек – Хебър 2:1

Хебър загуби от Марек в последната минута

Хебър загуби от Марек с 2:1 с гол в последната минута на продължението. Срещата на изключително тежкия терен на стадион „Бончук“ започна двуостро и 22-мата играчи предожиха интересни моменти на около 200-те зрители. След няколко по-опасни ситуации дойде 25-ата минута, когато след бърза контраатака и шут извън наказателното поле Димитър Владимиров с прехвърлящ удар откри резултата в полза на Марек. Това даде криле на домакините и те продължиха да атакуват, като в 42-ата минута сътвориха нова опасност. Тогава Еньо Кръстовчев пусна тънък пас зад защитата на Хебър, но Роби Атанасов не успя да преодолее вратаря Иван Аврамов. В края на първата част треньорът Йордан Петков смени Мартин Керчев и Ахмед Хикмет за сметка на Николай Манчев и Александър Димитров, но Хебър не успя да изравни.

През второто полувреме играчите на Хебър се опитаха да изравнят, а дупничани на няколко пъти изскочиха на добри позиции за стрелба след контраатаки и създадоха 3-4 100%-ви ситуации, но Кръстовчев и Илиян Чавдаров пропуснаха. Вместо това при една от малкото си добри атаки след почивката Хебър успя да изравни с попадение на Кристиян Джамов. В 84-ата минута той бе изпуснат от отбраната на Марек и разстреля Пламен Младенов за 1:1. В оставащите минути зрителите съвсем не скучаеха. Първо Хебър можеше да отбележи втори гол, но Майкъл Георгиев изби на метър пред голлинията. Домакините пък хвърлиха всичко в атака и в последната секунда на даденото 4-минутно продължение Еньо Кръстовчев реализира с глава за 2:1 след колективна грешка в отбраната на Хебър при изпълнение на корнер.

За отбелязване е, че заради кадровите проблеми в състава на Марек, треньорското дуо Цветан Видински – Светослав Георгиев направи редица рокади, а и заложи на доста момчета от юношите старша възраст на клуба. Извън състава на дупничани поради наказания останаха четирима основни футболисти – са Александър Близнаков, Росен Йорданов, Радостин Джогански и Джордж Николов. С контузии пък са Кристиян Здравков и Атанас Колев, на когото предстои продължително лечение.

Главен съдия: Йордан Воденичаров
Помощници: Кирил Чакъров, Христо Божков