Хебър загуби от Струмска слава

Хебър отстъпи с 0:1 при визитата си на лидера в Югозападната трета лига Струмска слава (Радомир) в мач от деветия кръг на есенния полусезон. Загубата беше четвърта за хебърци от началото на първенството. Славата пък остава без загуба и със 7 победи и 2 ремита в баланса си поделя първото място с Миньор (Перник), който в мач от същия кръг взе измъчено 1:0 с гол в продължението при гостуването си на Свобода (Пещера).

През първото полувреме на мача в Радомир Хебър се държа много добре на терена и почти не даде шанс на домакините за голова ситуация. С много добра игра в центъра на защитата се отличи новото попълнение Ахмед Хикмет, който трябваше да дебютира на този непривичен за него пост поради отсъствието на контузения Ангел Захариев. Това наложи влизането на Хикмет като централен защитник, а титулярът в центъра на отбраната Николай Николаев започна вляво от Ахмед. До почивката Хебър трябва да съжалява основно заради това, че Александър Димитров можеше да заработи дузпа в полза на пазарджиклии. Той бе фаулиран в пеналта на Славата, но продължи, загуби равновесие и вратарят на Славата успя да грабне топката.

През втората част домакините надиграха категорично Хебър и само малшансът и добрата игра на вратаря Аврамов ги лишиха от по-изразителна загуба. Единственият и победен гол за Струмска слава падна в 62-та минута. След центриране от корнер на задна греда Георги Георгиев бе най-съобразителен и прати кълбото в мрежата. Най-чистата ситуация за Хебър пък се отвори пред Тодор Колев, но той пропиля чудесното извеждащо подаване на Александър Димитров. Проблемите на Хебър след почивката започнаха от смяната на Васил Геров. Той стисна зъби и започна мача контузен. През втората част на негово място влезе Мидат Галбаев, който тотално разочарова и този път с играта си, и стана причина за много опасни атаки от страна на домакините. В крайна сметка след няколкото сериозни пропуска отборът от Радомир така и не успя да вкара втори гол и статуквото, формирано в 62-та минута се запази непокътнато до края на срещата.

Хебър: Иван Аврамов, Васил Геров, Ахмед Хикмет, Николай Николаев, Спас Милушев, Кристиян Джамов, Красимир Здравков, Мартин Керчев, Александър Димитров, Здравко Лазаров (капитан), Тодор Колев (Мидат Галбаев, Иван Андреев, Никола Грозданов)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone