Хебър загуби с 0:1 от Сливнишки герой в оспорван мач

3U2A3222Хебър загуби с 0:1 от Сливнишки герой в оспорван мач от петия кръг на Югозападната трета лига. В състава на Хебър не игра капитанът Здравко Лазаров, който се контузи на мача с Вихрен в сряда. Първата част бе изключително оспорвана и се игра на високи обороти, но чисто положение нямаше пред нито една от двете врати въпреки териториалното превъзходство на домакините. Все пак по-сериозните положения бяха пред вратата на Хебър, след удари на Николай Маринов, Весислав Иванов и Константин Кафтанов. За Хебър пропуски направиха Андреев и Николаев.

3U2A3382След почивката „Героя“ заигра значително по-нападателно, а в игра малко след началото му се появи втори централен нападател в лицето на Александър Александров, който усили значително нападателната им мощ. Хебър обаче не се предаваше, като в 49-та минута Александър Димитров излезе очи в очи с Мартин Минев, стреля силно, но стражът на сливничани с невероятен рефлекс изби. В 54-та минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар от отлична позиция, фронтално срещу вратата, на около 20 метра. Зад топката застана Ангел Маджиров, но ударът му мина над напречната греда. Две минути по-късно отново нападателят на Хебър Александър Димитров и излезе на чиста голова позиция, но силният му удар пак бе избит от Минев, този път в ъглов удар. След изпълнението му последва удар с глава на играч на Хебър, който защитник в оранжево изби от голлинията. В 60-та минута Мариан Хаджиев проби отдясно, надбяга защитник в зелено и центрира към Николай Маринов, той стреля без забавяне, но изстрелът му излезе в аут. В 70-та минута Константин Кафтанов се пребори за една безнадеждна топка, откъсна се и центрира към намиращия се на другият фланг Весислав Иванов, той овладя и хладнокръвно намери нахлуващия на скорост Мариан Хаджиев, като нападателят не сгреши и с крак отбеляза в опразнената врата своето трето попадение от началото на сезона за 1-0.3U2A3345 В 78-та минута Хаджиев можеше да удвои и реши всичко в мача, след като Александров го изведе отлично сам срещу Петър Стоичков, той напредна и стреля, но пресрещналият го вратар изби топката. В края на двубоя влезлият като резерва за Хебър Георги Георгиев имаше добра възможност, след като стреля от чиста позиция, но Минев спаси, а в самия край на мача Хаджиев отправи силен шут, излязъл в аут.

Сливнишки герой: 1. М. Минев, 2. Л. Деспотов, 3. Г. Гайдаров, 4. И. Влахов, 5. К. Кафтанов, 6. А. Маджиров, 7. И. Цветков, 8. В. Иванов, 9. М. Хаджиев, 10. С. Аличков, 11. Н. Маринов

Хебър: 1. Стоичков, 2. Геров, 3. Захариев, 4. Николаев, 5. Милушев, 6. Джамов, 7. К. Здравков, 8. Андреев, 9. Дечев, 10. Т. Колев, 11. Аврамов

Източник: ФК Сливнишки герой

Снимки: football24.bg

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone