Хебър загуби с 0:4 от Локомотив в Надежда

Хебър загуби втората си контролна среща за 2018 от Локомотив (София) с 0:4 в мач, игран пред 200 зрители на помощното игрище в квартал “Надежда” в столицата в събота, 20 януари от 14:00 часа. И в тази среща също като предишната с пловдивския Локомотив Хебър не успя да се разпише.

Третият във Втора лига Локомотив вкара по две попадения във всяко едно полувреме на срещата на втория в Югозападната трета лига. Двубоят предложи доста положения и откритата игра на Хебър се понрави на привържениците, но тя бе и причината те да получат толкова попадения.

Нулевото равенство се запази до 21-та минута, когато Евертон Джилио Том откри резултата от красив фаул: 1:0 за Локомотив. Само 8 минути по-късно “железничарите” стигнаха до втори гол чрез новото си попълнение Алекс Боримиров. Юношата на Левски и син на Даниел Боримиров, който гледаше мача от трибуните, се разписа за 2:0 след рикошет. Така с два гола аванс Локомотив се оттегли на почивката.

През втората част Хебър погледна по-смело към вратата на домакините и се опитваха да диктуват темпото, което доведе до греда в 63-тата минута след корнер. В ответната контраатака столичани вкараха трето попадение чрез Илия Димитров, изведен чудесно от Александър Александров. Скоро след това още едно ново попълнение на Локомотив, Исмаил Тайдер, уцели гредата и пропусна да вкара четвърти гол. Това обаче стори Александър Александров в 73-тата минута, когато след нова бърза контра оформи крайния резултат 4:0. За Хебър участие в контролата не взеха Цветелин Тонев, Петър Дебърлиев, Ангел Лачов, Атанас Велев, Кирил Георгиев и Георги Георгиев като последният беше с травма и Танчо Калпаков реши да не рискува с пускането му.

Старши-треньорът на Хебър сподели, че този етап резултатът не го притеснява, а отново сподели, че е по-доволен от първата част. Според него Хебър не е успял да оползотвори положенията си за разлика от домакините от Локомотив. “След антракта трябваше да вкарам в игра и юношите, което даде разлика в класите”, обясни треньорът на хебърци. “Отборът очаквано е уморен след тежките тренировки през последните 2 седмици в Пазарджик и Хисаря”, заяви още след проверката наставникът на нашите Танчо Калпаков.

След мача от Хебър беше отпратен дошлия на проби чернокож нападател Ларие, който е с английски паспорт. Колумбиецът Нието обаче остава със сигурност и ще замине с Хебър за втория лагер в Анталия.

Неделя беше почивен ден за хебърци, а от днес, понеделник те ще подновят заниманията си на клубната база на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик.