Хебър загуби с 1:3 от Чавдар (Етрополе)

Хебър загуби с 1:3 от Чавдар (Етрополе) в среща от междинния 14-ти кръг на Югозападната трета лига. Мачът започна зле за домакините. Още в 5-тата минута при изпълнение на фаул на около 25 метра вляво от вратата на Стоичков, след удара на Симеон Вешев, топката премина под плонжа му и гостите поведоха с 0:1. Десет минути по-късно при пробив на Михаил Михайлов от Чавдар през центъра, последва силен удар и вратарят на Хебър не реагира – 0:2. Едва след 35-тата минута футболистите на Хебър се поразиграха и удар на Александър Димитров премина близо да десния стълб на вратата на гостите. Две минути по-късно отново Александър Димитров получи добра топка в наказателното поле на гостите, изстреля я бързо, но вратарят им успя да я отбие в ъглов удар.

Слабата и безволева игра на Хебър продължи и през цялото второ полувреме. Упражненият от пазарджиклии натиск през по-голямата част от полувремето се оказа напълно безплоден поради серията от грешки в пасовете и липсата на завършващи удари към вратата на Чавдар. С играта си Хебър не даде надежда на малобройната публика, че може да обърне мача. Вместо намаляване на резултата, в 80-та минута Николай Иванов се откъсна и направи резултата класически – 0:3. Две минути по-късно след пресилено отсъден фаул за домакините Здравко Лазаров от около 25 метра уцели вътрешната страна на дясната греда и топката спря в мрежата – 1:3. В 90-та минута, когато вратарят Петър Стоичков бе излязъл в централната част на терена да помага на своите да отбележат гол, топката им бе открадната и голмайсторът на чавдарци Николай Иванов с удар от централния кръг намери вратата на домакините. Страничният съдия обаче вдигна флага за засада. При последвалата разправия Николай Иванов получи жълт картон. Така Хебър бе спасен от още по-унизителна загуба.

Хебър: Петър Стоичков, Ангел Захариев, Ахмед Хикмет, Николай Николаев, Спас Милушев, Николай Манчев, Кристиян Джамов, Николай Грозданов, Александър Димитров, Здравко Лазаров и Тодор Колев.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone