Хебър загуби с 1:4 от Септември (София)

Хебър завърши със загуба серията си от контролни мачове в зимната подготовка. В последната си проверка, играна днес на изкуствения терен на 57-мо спортно СОУ в столицата, хебърци загубиха с 1:4 от Септември (София). Момчетата на треньора Николай Митов си осигуриха комфортен аванс от 3 безответни гола още до почивката. През втората част двата тима си размениха по едно попадение. Точен за хебърци след изпълнение на пряк свободен удар беше Здравко Лазаров. Ситуация за гол се откри и пред Ангел Лачов, но прехвърлящият му удар не намери целта.

Ето развитието на мача по минути:

16-тата минута Радослав Василев откри резултата за „септемврийци“, след като Борис Галчев даде хубав пас към Петър Тончев, който центрира към Василев, той стреля с глава, топката се отби в горната греда и тупна зад голлинията. В 23-тата минута след хубава индивидуална атака на Здравко Димитров, той видя оставения непокрит в наказателното поле Радослав Василев, който получи отличен пас и не сгреши за отбелязване на второто си попадение в двубоя.

В 30-тата минута Борис Галчев вкара за 3:0, след като стреля от границата на пеналта и остави безпомощен Димитър Грабчев. В 35-тата минута Янко Ангелов стреля силно посока противниковата врата, но удара му бе отразен в корнер от вратаря на Хебър.

През второто полувреме Николай Митов замени 10 от футболистите на терена.

Темпото на игра спадна, а хебърци намалиха резултата в 47-мата минута след майсторско изпълнение на пряк свободен удар от Здравко Лазаров, който не сбърка и вкара за 3:1.

Първото опасно положение пред „септемврийци“ бе в 58-мата минута, когато Даниел Пехливанов центрира в наказателното поле, Костадин Аджов засече топката, но ударът му мина в страни от рамката на вратата. В 73-тата минута Николай Цветков стреля отдалеч, но ударът му мина над напречната греда. В 77-мата минута играчите в „зелено“ успяха да изчистят от гол линията, след като Аджов стреля, но удара му нямаше достатъчно сила и бе избит.

В 79-тата минута футболистите на Хебър можеха да запишат втори гол на сметката си, но Петър Дебърлиев спаси блястощо опасен удар от далеч. В 84-тата минута Николай Цветков центрира към Даниел Пехливанов, който се опита технично със странична ножица да отбележи, но топката мина встрани от гредата.

В 90-тата минута реферът Тихомир Алексов посочи бялата точка на дузпата, след нарушение срещу Костадин Аджов. Зад топката застана Цветков, който с мощен шут оформи крайното 4:1.

„Определено това беше най-стойностният отбор срещу, който се изправихме през зимната подготовка. Играха на скорост, с много движение, пробиви и дублиране на фланговете. Колегата Митов на практика пусна два състава в различните полувремена“,

коментира след мача старши-треньорът на Хебър Танчо Калпаков.

Утре хебърци ще имат почивен ден, а от понеделник започват подготовка за гостуването си на Пирин в Гоце Делчев.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone