Хебър мина с лекота през Велбъжд

В мач от осмия кръг на Югозападната Трета лига Хебър записа седмата си поредна победа от началото на първенството, побеждавайки с 4-0 Велбъжд (Кюстендил).

Зрителите на стадион Бенковски видяха един спокоен мач, изигран почти изцяло на една врата. Наставникът на пазарджиклии бе решил да даде почивка на част от футболистите, за да ги запази за тежките сблъсъци през следващата седмица.

Двубоят започна с териториално предимство на зелените, но въпреки това първата опасност в мача бе именно пред вратата на Дебърлиев. В 5-ата минута гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар в удобна позиция в близост до наказателното поле. Александров завъртя добре топката, но тя премина встрани от вратата. Това се оказа и единственото полежение за гостуващия тим, който до края на мача рядко получаваше възможност да се доближи до вратата на пазарджиклии. Постепенно хебърци затвориха противника си в неговата половина и положенията започнаха да валят едно след друго, като на два пъти напречната греда се оказа верен помощник на вратаря на гостите Кирилов. Кюстендилската крепост падна в 34-ата минута, когато Александър Александров откри резултата, след като вкара отблизо отбитата от вратаря топка след шут на Михайлов. Голът предизвика протестите на гостите, които претендираха, че в момента на удара Александров е бил в положение на засада, но такава на бе отсъдена, а всичко това доведе до жълт картон на техен футболист. Пет минути по-късно хебърци решиха до голяма степен мача, след нов гол на Александър Александров. Цецо Тонев проби по десния фланг и сервира топката на крака на Александров, който с много премерен удар я насочи по земя в десния ъгъл на вратата и след рикошет в страничната греда топката спря в мрежата на гостите – 2-0. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна ударно за Хебър. Само три минути след подновяване на играта Александър Александров прати топката за трети път в мрежата на гостите, оформяйки своя хет-трик и убивайки интригата в мача. Малко по-късно героят на мача Алексадров бе заменен от Станимир Димитров. В оставащите минути мачът определено се доиграваше. Зелените рязко свалиха оборотите, което позволи на гостите да вземат малко въздух и да започнат да играят по-често с топката, но въпреки това положения пред вратата на Дебърлиев липсваха. От своя страна домакините стигнаха на няколко пъти до изгодни ситуации за гол, но те не бяха реализирани, а веднъж топката влезе в мрежата, но попадението не бе зачетено заради вдигнат флаг за засада. Пет минути преди края на мача гостите останаха в намален състав, след червен картон на техния вратар Кирилов, който игра с ръка извън наказателното поле, спирайки опасна контра на зелените. В последната минута на двубоя Станимир Димитров фиксира крайното 4-0.

По този начин Хебър запази лидерската си позиция в класирането и преднината си от три точки пред Пирин (Разлог), който записа победа със същия резултат при гостуването си на Спортист в Своге. През следващата седмица предстоят две тежки изпитания за момчетата на Танчо Калпаков. Във вторник Хебър приема Берое в мач от турнира за купата на България, а през уикенда предстои трудно гостуване в Панагюрище срещу Оборище, който в този кръг победи с 1-0 Септември в Симитли и вече заема третото място в класирането с актив от 17 точки.

Съставът на Хебър: Петър Дебърлиев, Николай Стоилков, Мартин Сечков, Иван Иванов, Андриан Краев, Якуб Идризов (67 – Кирил Георгиев), Цветан Павлов, Николай Хаджиниколов, Цветелин Тонев (57 – Васил Геров), Александър Александров (52 – Станимир Димитров), Серафим Михайлов.