Хебър победи с 2:1 Витоша (Бистрица) в контрола, играна на стадион „Академик“ в София

Хебър записа първа победа в контролите от зимната подготовка. Пазарджиклии победиха с 2:1 втородивизионния Витоша (Бистрица). Спарингът се състоя на помощното игрище край стадион „Академик“ в София при много студено време, но добре почистен изкуствен терен.

Попаденията за Хебър бяха дело на Стефан Лачов и Александър Димитров. Хебърци поведоха с 1:0 в 32-рата минута след гол на новото попълнение Стефан Лачов, който получи топката в полето на Витоша, навлезе в пеналта и с отмерен шут я прати в мрежата. „Тигрите“ се върнаха в мача в 40-та минута, когато стигнаха до изравнителен гол след центриране от корнер и колективна грешка в отбраната на Хебър. Новото попълнение на Витоша – снажният нападател Стефан Христов, който дойде от Спартак (Плевен), се извиси след центрирането и забоде топката в мрежата. През втората част и в двата тима бяха направени куп смени. Хебърци стигнаха до победния гол в контролата в 79-та минута, когато Александър Димитров оползотвори подаване на Иван Андреев за крайното 2:1. В последните минути на двубоя пазарджиклии изпуснаха две отлични ситуации за ново попадение.

Като цяло хебърци се представиха добре в контролата, като за разлика от нещастната загуба срещу Локомотив (София) преди 5 дни, този път успяха да стигнат и до положителен резултат. За бистричани пък това беше първа загуба от началото на предсезонната им подготовка. Те стартираха с победа от 4:1 над 19-годишните юноши на Левски, а след това направиха 2″2 с един от челниците в Югозападната трета лига Струмска слава (Радомир).
След мача хебърци заминаха обратно към Хисаря, за да продължат с 10-дневния си подготвителен лагер там.

В събота отборът ще играе срещу Левски (Карлово) в третия си контролен мач от началото на зимната подготовка.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone