Хебър победи Германея с 2:1

Хебър записа петата си победа за сезона, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Германея (Сапарева баня) в среща от 12-тия кръг на Югозападната трета лига. Мачът започна с първоначален домакински натиск, който обаче не доведе до гол. Постепенно гостите отбиха устрема на хебърци и играта се поизравни. Все пак домакините бяха с една идея по-настойчиви в търсене на попадение и то дойде в 29-та минута след находчиво изпълнение на Александър Димитров, който с удар от петнайсетина метра препарира стража на гостите Евгени Спасов за 1:0. Седем минути по-късно обаче „баняджиите” стигнаха по куриозен начин до изравнителен гол. Една изритана в посока на пеналта на Хебър дълга топка се удари в ръката на Николай Грозданов и реферът Благой Манов отсъди дузпа, която секунди по-късно Александър Манолов превърна в гол – 1:1.

Втората част започна с натиск на Хебър. В 56-та минута Тодор Колев беше подкосен класически в наказателното поле на Германея, но за учудване на домакините реферът от Благоевград подмина отсъждането на дузпа. Решението взриви обстановката около тъч-линията. След двеминутно прекъсване за укротяване на страстите мачът все пак продължи, като до неговия край съдията Благой Манов се превърна в главно действащо лице. Връх в поредицата му от безумни и погрешни решения беше момент, в който най-напред изгони футболист на гостите, а след това го върна на терена, тъй като се оказа, че състезателят на Германея няма първи жълт картон. Малко преди това в 61-та минута Тодор Колев напомни за себе си, отбелязвайки втори гол за домакините. В неговата основа беше прецизно центриране на влезлия като смяна след почивката Здравко Лазаров. Електричката намери Александър Димитров, който с малко късмет продължи топката към Тодор Колев, преди търновецът да я вкара в мрежата на Германея. Своите шансове за попадение от Хебър до края на мач имаха Николай Манчев, Александър Димитров и резервата Иван Андреев, но никои от тях не успя да преодолее за трети път стабилния страж на гостите Евгени Спасов. Неговите съотборници пък така и не успаха да стигнат до чисто голово положение пред Иван Аврамов, който имаше малко работа след почивката, но я свърши качествено.

14712709_1834052606816101_6933296280556762086_o

„Заслужена победа. Надиграхме гостите по всички линии. Аз благодаря на моите момчета за себераздаването. Грозданов направи една нещастна дузпа в наша вреда, но той е млад и няма как да го виня. След като се успокоихме всичко си дойде на мястото, защото вкарахме втори гол, а можеше и трети“,

заяви след мача треньорът на хебърци Йордан Петков. Този път той реши да коментира и съдийството в срещата.

„Фактът, че хората по трибуните започнаха да му се смеят на отсъжданията е показателен“,

отчете Петков. Относно предстоящия мач за купата на лигата с ЦСКА 1948 треньорът на Хебър заяви, че подценяване на може да има, защото ЦСКА 1948 е достатъчен дразнител, макар и съставен от млади момчета.

„Поздравявам домакините за победата. Пазарджик дори заслужава отбор в по-горна група. Имахме доста проблеми за този мач и не успяхме да си организираме играта. Относно съдийството искам да кажа, че стига сме го коментирали. Това е видял – това е отсъдил. В България всеки разбира от всичко и най-вече от съдийство“,

коментира загубата от Хебър треньорът Атанас Стоилов. Той допълни, че тази година цел пред Германея е неговото стабилизиране, след като през миналия сезон се спаси в последния момент от изпадане, разкри Стоилов. Той пожела успех на бившия си отбор Чепинец (Велинград) в битката му за оцеляване и дипломатично отказа да отговори на въпроса на Стажанта дали от ръководството на велинградския клуб аа изчистили задълженията си към бившите вече футболисти и треньор на отбора.

Хебър: Иван Аврамов, Васил Геров, Ангел Захариев, Ахмед Хикмет, Спас Милушев, Кристиян Джамов, Никола Грозданов, Димитър Дечев, Александър Димитров, Николай Манчев, Тодор Колев (Здравко Лазаров, Красимир Здравков, Иван Андреев)

Главен съдия: Благой Манов
Помощници: Георги Стоянов, Кирил Златков
Четвърти съдия: Костадин Скендерски

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone