Хебър победи Пирин (Разлог) с 2:0

Хебър записа победа с 2:0 срещу 15-тия в класирането на Югозападната трета лига Пирин (Разлог) в мач от 16-тия кръг на есенния полусезон. Срещата се игра днес на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик и беше последна за хебърци на домашен терен през 2016-та година.
За първи път от началото на сезона домакините излязоха с четирима защитници в отбрана, но въпреки това още в 6-тата минута стотината фенове по трибуните изтръпнаха при един диагонален удар на чернокожия Жетеде Салсон, който нацели дясната странична греда на Иван Аврамов.

15167679_1848550498699645_2677762393095818289_o

До почивката гостите пропуснаха още два отлични шанса за гол. Най-напред в 25-та минута ветеранът Тодор Пандев не успя да вкара с глава след центриране от корнер, а в 38-та пак той не можа да уцели опразнената от Иван Аврамов врата. Хебърци показаха по-добра ефективност пред гола. Още при първото си по-сериозно положение домакините откриха резултата. Течеше 19-та минута, когато Здравко Лазаров пусна хитър пас зад отбраната на Пирин и изскочилият сам срещу вратаря на гостите нападател Тодор Колев вкара елегантно за 1:0, прехвърляйки Петър Палаханов. В 37-та минута пък Николай Грозданов получи топката отляво и напредна сам срещу вратаря на Пирин, но стреля в аут. В 44-та минута Васил Геров се размина с добро центриране на Грозданов отляво.

15122886_1848550418699653_374908610663336602_o

През втората част Хебър имаше по-чистите ситуации, но ги пропусна и трепери чак до 88-та минута. В 57-та минута след изпълнение на ъглов удар изстрел на Димитър Дечев премина над напречната греда на Пирин. В 73-та минута Дечев отново изкочи на огнева позиция, но шутът му отблизо беше париран от стража на гостите. Минута по-късно след ъглов удар засечената от Тодор Колев топка премина покрай гредата. В 79-та минута изстрел на Ахмед Хикмет срещна лявата греда, а при добавката вратарят на Пирин реагира блестящо. Голът на успокоението падна чак в 88-та минута, когато влезлият малко преди това на смяна Николай Манчев вкара с техничен удар за крайното 2:0 в полза на Хебър.

Старши-треньорът на Хебър Йордан Петков определи победата на ръководения от него отбор над Пирин (Разлог) с 2:0 като повече от заслужена.

„Стана твърд мач, в който надиграхме противника във всички линии. Повече задържахме топката, създаваме доста ситуации, но ни липсва спокойствие и затова трудно вкарваме. В последно време ни падна самочувствието и загубихме вяра в собствените си сили. Всеки ден си говорим това, за да няма напрежение и да се отпуснем. Надявам се в оставащите два мача да покажем същата игра и да се върне увереността като цяло в отбора, защото 80% от тези момчета са по на 18-20 години и не трябва да им се сърдим за грешки. Аз продължавам да вярвам на този отбор и перспективата в него.“

Относно последните два мача на отбора – гостуванията в Петрич и Перник, треньорът на Хебър заяви, че е оптимист.

„Футболът е игра на грешки и се надявам да грешим по-малко. Наистина срещаме отбори с претенции, но времето ще покаже дали и какво ще вземем“,