Хебър победи Рилски спортист с 3:0

Хебър победи с 3:0 гостуващия Рилски спортист (Самоков) пред не повече от 200 зрители на стадион „Георги Бенковски“ в първия си домакински мач от пролетния полусезон. Мачът бе официален дебют на старши-треньора Танчо Калпаков пред пазарджишката публика.

Хебърци започнаха вихрено и още в четвъртата минута пропуснаха да поведат след удар на Ангел Лачов, който направилият отличен мач страж на гостите Марио Райчев успя да парира. В тези минути хебърци държаха здраво инициативата и не след дълго бяха възнаградени. В 13-та минута след центриране отляво, Цветелин Тонев засече топката в мрежата на Рилски спортист за 1:0. В 31-вата минута пък другият Цветан в отбора на Хебър – Павлов удвои резултата, след като оползотвори подаване от десния фланг.

След почивката самоковци заиграха по-уверено, но въпреки това не се виждаше как Хебър може да допусне обрат. Пазарджиклии стояха добре тактически на терена и почти не позовляваха на противника да стига до сериозни опасности. В редките случаи, когато това все пак ставаше факт, защитата и вратарят Георгиев бяха на висота. Точка на спора в мача сложи резервата Георги Георгиев, който фиксира крайното 3:0 за Хебър след бърза контраатака и подаване от десния фланг.

Хебър: Димитър Георгиев, Васил Геров, Димитър Мичков, Заприн Гулачки, Цветан Павлов, Красимир Здравков, Спас Милушев, Иван Иванов, Цветелин Тонев, Ангел Лачов, Димитър Стоянов(Георгиев, Джамов, Атанасов)

Един коментар за “Хебър победи Рилски спортист с 3:0

1. Личи си, че са привлечени класни играчи. Да се надяваме, че загубата в Симитли е била случайна.