Хебър приключи контролите с нулево равенство срещу Ботев (Пловдив)

В своята дванадесета проверка преди старта на сезона Хебър завърши наравно 0:0 с елитния Ботев в пловдивския квартал Коматево като на пазарджиклии бяха отменени две попадения заради засада и отсъден пряк свободен фаул и пропуснат авантаж, а нашите удариха и греда. Ботев също имаше своите шансове в мача и Дуде Ндогала също удари гредата на два пъти във всяко от двете полувремена, но до зачетен гол в него не се стигна.

Старши треньорът на “жълто-черните” Николай Киров използва спаринга, за да даде игрово време на футболистите, които имат по-малко записани минути от началото на сезона, както и да види в действие част от 19-годишните юноши на клуба.

Колегата му Танчо Калпаков пък експериментира за последно преди първия официален мач на своите в събота срещу Сливнишки герой (Сливница).

Минути преди контролата между Ботев и Хебър, Йордан Минев, който е юноша на пазарджиклии, успя да се види със своите съграждани.

Краят на серията от контролни мачове на Хебър в лятната подготовка на отбора от Пазарджик е добър повод за анализ на статистиката в изиграните общо 12 проверки.

В тях хебърци срещнаха 3 тима от Първа лига (Левски, Септември – София и Ботев – Пловдив), 4 от Втора лига (Царско село, Ботев – Гълъбово, Созопол и Арда – Кърджали) и 5 от Трета лига (Сокол – Марково, Марица – Пловдив, Септември – Симитли, Ботев – Ихтиман и Атлетик – Куклен).

Балансът за пазарджиклии след тези 12 изиграни спаринга е 5 победи, 3 равни и 4 загуби при голова разлика 20:17 (+3 гола). Средно на мач Хебър е вкарвал по 1.66 попадения, а е допускал по 1.41.

2 от общо 4-те си загуби нашите регистрираха срещу тимове от „А” група (Левски, Септември), а другите две дойдоха също от професионалисти, макар и от второ ниво (Арда, Царско село).

Хебър не загуби от елитния Ботев-Пловдив (0:0), победи втородивизионния Ботев (Гълъбово) (1:0), а с друг тим от второто ниво на футбола в България – Созопол направи 2:2.

Нашите бяха почти безпогрешни срещу противниците си от Трета лига. „Зелените” се наложиха над Марица-Пловдив (4:2), Септември Симитли (1:0), Атлетик-Куклен (4:1) и Сокол-Марково (6:1), като единствено Ботев (Ихтиман) успя да стигне до реми срещу 100-годишният футболен клуб от Пазарджик (1:1).

Прави впечатление, че общо 13 различни футболисти са се разписали по време на контролите от предсезонната подготовка.

С най-много попадения сред тях са нападателите Станимир Димитров и Георги Недялков – Жилета, които са огорчавали по 3 пъти вратарите на противниковите отбори.

Димитър Юруков е отбелязал 2 гола, колкото имат още Николай Хаджиниколов и Атанас Велев – Крауч. По веднъж са се разписали Мартин Сечков, Руслан Иванов, Ангел Лачов, Стефан Лачов, Андриан Краев, Якуб Идризов, Цветан Павлов и Серафим Михайлов.

8 от общо 20-те попадения са били дело на новопривлечени през лятото в отбора футболисти.

Най-много попадения има нападателното звено в отбора, което е вкарало 11 от 20-те гола.

7 гола са дело на полузащитници и 2 на защитници.

Безспорно с най-голямо КПД сред голмайсторите е дошлият от Ботев (Ихтиман) таран Георги Недялков.

Той взе участие още в първата контрола с Левски, но в началото на втората (с Царско село) беше контузен неприятно излезе от строя за близо месец време.

Жилета се завърна в игра чак за предпоследната проверка със Сокол (Марково), когато обаче избухна с хеттрик.

Така по формулата: играни минути/вкарани голове той се оказва най-резултатния нападател на Хебър в контролните мачове.