Хебър се върна с три точки от Гоце Делчев

В мач от 30-ия кръг на Югозападната Трета Лига, Хебър записа минимална победа с 1:0 над Пирин (Гоце Делчев). Двубоят на градския стадион в подножието на Пирин бе от изключителна важност за домакините, които се борят с всички сили за оставане в групата, докато пазарджиклии играеха отърсени от напрежението, поради което се получи двуостър мач. Единственият гол в мача отбеляза Станимир Димитров в края на първото полувреме. Хебърци завършиха мача в намален състав, след като през втората част Анди Краев бе пратен преждевременно под душовете след втори жълт картон. Въпреки това, момчетата на Танчо Калпаков удържаха аванса си и прибавиха нови три точки към актива си, запазвайки теоретични шансове за първото място.

След този кръг Хебър остава на второ място в класирането, запазвайки дистанцията от 6 точки от лидера ЦСКА 1948 и ще трябва да се надява на чудо в оставащите четири кръга за да измести червените от върха. От своя страна, тимът на Пирин (Гоце Делчев) остава на незавидното 17-о място, с актив от 27 точки и до края ще се бори с нокти и зъби за оцеляване в третото ниво на българския футбол.