Чико-Бунара – Хебър 1:3

Хебър се класира на областния финал за Купата на АФЛ

Отборите на Хебър и Чепинец (Велинград) ще играят на областен финал за Купата на Аматьорската футболна лига, който ще се играе на 12 октомври, сряда, в Пазарджик.

В първия мач от днешните полуфинални срещи Хебър победи с 3:1 Чико-Бунара на стадиона в село Бяга. Първото попадение за пазарджиклии падна още в 4-тата минута на двубоя. Точен беше Никола Димитров. В 38-та минута Александър Димитров покачи на 0:2 за Хебър. В 80-та минута Живко Готев от домакините върна интригата в мача след точно изпълнение на дузпа. До крайното 1:3 в полза на хебърци се стигна в продължението на срещата, когато отново Александър Димитров бе точен за гостите.

В другия полуфинал Чепинец и Свобода си спретнаха голов екшън, завършил 5:2 за домакините. Това беше и първата победа за Чепинец в официален мач от началото на футболния сезон. След нулево първо полувреме Димитър Начев вкара за 1:0 в 57-та минута. Десет минути след това Кристиян Ковачев покачи на 2:0 за домакините. 3:0 за Чепинец направи Краси Кичуков в 80-та минута. Четири минути след това Кристиян Ковачев реализира гол за 4:0. 120 секунди след това Стефан Стоичков върна един гол за Свобода, но в 87-та минута отново Кристиян Ковачев бе точен за домакините – 5:1. Крайното 5:2 оформи Стефан Стоичков в 88-та минута.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone