Юношите на Хебър до 16 години загубиха от връстниците си от Лудогорец

Юношите на Хебър до 16 години загубиха от връстниците си от Лудогорец в оспорван мач. Мачът се игра на 11 март, събота, от 13 часа на стадиона в Сарая. Първоначално срещата трябваше да се играе на междинния терен между стария стадион „Любен Шкодров“ и сегашния „Георги Бенковски“, но заради наводненото игрище беше преместена в Сарая.

Още в началото на първото полувреме след грешка на вратаря на пазарджиклии Спас Видев, последва нарушение срещу нападател на Лудогорец и беше отсъдена дузпа, чието реализиране от гостите доведе до 1:0 в тяхна полза. Равностойна бе играта до края на първото полувреме и то завърши при този резултат.

През втората част бяха направени поредица от смени и в двата състава и срещата стана по-интересна по отношение на головите положения и пред двете врати. В 42-та минута гостите отбелязаха втори гол и поведоха с 2:0. Хебърци на свой ред се мобилизираха и чрез Георги Николов намалиха в 62-та минута, като резултатът остана непроменен до края на срещата – 1:2.

„Получи се полезна среща, която позволи на нашите момчета да проверят нивото си на подготовка и да се сравнят с юношеския отбор на шампиона Лудогорец“,