Есента на Хебър във Втора лига през 2020 година

Обзор на есенен полусезон на ФК Хебър Пазарджик.

За втора поредна година Хебър се състезава във Втора професионална лига и в есенното класиране завърши на шесто място от 18 отбора. За първенството пазарджиклии изиграха 15 официални двубои, от които записаха 7 победи, 5 равни и 3 загуби при голова разлика 29:16. Спечелените точки са 16 като със същия актив са и петият и четвъртият в класирането Спортист 2009 (Своге) и Лудогорец 1945 II (Разград), като последният има и мач по-малко, а когато напролет съставът на третия Кариана (Ерден) с 31 точки бъде изваден от състава на групата като отказалите се преди и по време на сезона Дунав (Русе) и Витоша (Бистрица), то Хебър ще се изкачи едно място по-напред и ще е на 6 точки от лидерите Локомотив (София) и Пирин (Благоевград). По вкарани голове със своите 29 попадения Хебър е на трето място в групата с равен брой с отказалия се Кариана. По допуснати голове нашият отбор е отново трети наравно с Пирин.

Като домакин Хебър изигра 9 срещи, в които записа 5 победи, 3 равни и само 1 загуба при голова разлика 19:7. В три от срещите на стадион „Георги Бенковски“ нямаше публика и се играха при закрити врата при наличието само на служебни лица.

Като гост Хебър изигра 6 мача, от които спечели 2 срещи, в 2 завърши наравно и загуби 2 мача при голова разлика 10:9.

Освен за първенство Хебър изигра и един мач от предварителния кръг за Купата на България, който загуби от Загорец с 1:2. В приятелски срещи преди и по време на есенния полусезон Хебър записа 1 победа, 4 равенства и 4 загуби при голова разлика 11:17. Голмайстор на полусезона е Тодор Чаворски с 6 попадения в 14 мача. 22 са използваните играчи за първенство. Трима напуснаха тима по време на първенството като Адриан Краев отиде в Левски, Димитър Законов си търси нов отбор, а Александър Димитров се раздели с Хебър след последния мач в Ерден.

Вратарите:

alexander_lyubenov
Александър Любенов запази вратата си суха в 6 мача през есента

95. Александър Любенов – 25-годишният вратар бе неизменен титуляр в мачовете за първенство и взе участие в 16 от тях или 1440 минути без смяна, но този с Витоша в Бистрица бе анулиран. Допусна само 16 гола, а в 6 мача запази мрежата си суха и се отличи с добри намеси. Има 4 жълти картона.

1. Петър Дебърлиев – 29-годишният вратар бе на пейката през есента и участва само в контролите и в мача за купата в Нова Загора, където допусна 2 гола.

Диян Димов – младият юноша получи шансове за изява в някои контроли, но няма записан официален мач при мъжете.

Защитата:

Цветелин Тонев кара четвърти сезон в защитата на Хебър

22. Ивайло Тодоров – 26-годишният защитник игра във всички срещи и има 1 306 минути в 15 мача като само в една среща излиза като смяна. Седем пъти е получавал жълти картони. Има и 1 мач за Купата.

39. Живко Хаджиев – 15 мача и 957 минути за сърцатия 26 годишен защитник на Хебър. От тях в 11 е почвал като титуляр и в 4 срещи е влизал от резервната скамейка. Два мача е бил сменян, а жълтите му картони са 4 на брой. Една среща за Купата на България.

Томислав Папазов – 12 мача и 1036 минути за 19-годишния бранител като само в един мач е излизал на смяна. Има един гол и 5 жълти картона.

29. Тодор Гочев – 11 мача и 948 минути игрово време като в две срещи той е излизал като смяна. Картоните с жълт цвят на 27 годишния гард са 6.

24. Цветелин Тонев – 11 мача и 879 минути като в 9 от тях той започва като титуляр. 28 годишният защитник има и 5 жълти картона.

Васил Божинов – 6 мача и 166 минути като 1 мач е започнал като титуляр, а в 5 е влизал като смяна и няма нито един жълт картон. 24 годишен.

Останалите защитници с картотеки в отбора Васил Геров, Милен Николов и Иван Дишков не са почвали като титуляри, като само последният има един мач като смяна.

Халфове:

Липсата на Андриан Краев в халфовата линия се усети в края на годината

26. Мартин Вълчинов – 21-годишният полузащитник има най-много записани минути в халфовата линия на Хебър – 940 като от 14 срещи, той е започвал от начало в 11 от тях, а в 3 е влизал от пейката. Има само 1 жълт картон. 1 мач и за купата.

10. Красимир Илиев – 28-годишният халф има 14 мача от 15 възможни през сезона и 923 минути. В 10 срещи той е започвал като титуляр, а в 4 е влизал като резерва. Има 1 гол и два жълти картона. 1 мач за Купата на България.

19. Георги Каракашев – 21-годишният полузащитник също има 14 мача като Илиев, но по-малко минути – 769 като в 9 мача е почвал като титуляр, а в 5 е влизал като резерва. Има едно попадение и 5 жълти картона. 1 мач за купата на страната.

7. Димитър Законов – 21-годишният халф има 8 мача и 508 минути като в 7 срещи е титуляр, а в една влиза като резерва. 1 жълт картон и раздяла по време на сезона.

11. Йордан Тодоров – 14 мача и 709 минути. 8 като титуляр и 6 на смяна. 3 жълти картона и 1 мач за Купата.

20. Жак Пехливанов – ако не беше контузията в мача с Миньор, 22-годишният халф щеше да вземе участие във всички срещи на отбора си през есента, но въпреки нея той има 1 037 минути в 13 мача, всичките като титуляр. Има три гола и три жълти картона.

88. Ивайло Лазаров – 28-годишният полузащитник се присъедини към тима в течение на шампионата и затова има 9 мача и 484 минути като в 5 срещи е започнал като титуляр, а в 4 като резерва. Има 3 жълти картона. 1 мач за купата.

8. Андриян Краев – преди да премине в столичния Левски братът на Божидар Краев записа 5 мача и 374 минути за Хебър, в които вкара и 3 гола и получи само един жълт картон.

23. Стойчо Папазов – 3 мача и трите като резерва и само 35 минути за 20-годишния пазарджиклия. Един мач за купата на България в Нова Загора.

Участие в мачовете за първенство не взеха картотекираните братя близнаци Мартин и Даниел Кадьови и Богомил Божуркин

Нападението:

Тодор Чаворски вкара 6 гола в 15 мача и за втора поредна година има шансове да стане голмайстор за сезона за Хебър.

15. Живко Петков – 16 мача или 1295 минути с анулирания мач с Витоша за тарана, който отбеляза и 4 гола. 14 мача като титуляр и 2 като резерва и 6 жълти картона.

99. Тодор Чаворски – голмайстор за есента със своите 6 попадения в 15 мача и 902 минути. 10 мача като титуляр, 5 като резерва изиграва Тото за Хебър. 3 жълти картона и 1 червен. Има и 1 мач за Купата на България срещу Загорец и 1 гол..

77. Октай Хамдиев – 14 мача и 738 минути за крилото на Хебър и 3 отбелязани гола. 9 мача като титуляр и 5 като резерва за 20 годишният нападател. 4 жълти картона. 1 мач за Купата на България.

17. Александър Димитров – 12 мача и 293 минути като само в 1 среща е започнал от началото, а в останалите 11 срещи, влиза в края от пейката и вкарва 5 гола. Има 4 жълти картона и 1 червен.

Джеймс Лима – откритието на Георги Кьосев има 1 мач и 65 минути като резерва. Той е с канадско поданство и е само на 18 години.

Стоян Сотиров – 2 мача и 7 минути за 18 годишният юноша на тима.

Желаем на нашия тим добра зимна подготовка с новите четири попълнения и една чудесна футболна пролет!