Победа за Хебър в Червен бряг с 4:1 за Купата

Преди началото на срещата в Червен бряг

В първи мач от предварителен кръг за турнира за Купата на България Хебър победи като гост тима на ФК Партизан в Червен бряг с 4:1 и заслужено продължи към 1/16-финалите, където на 26 септември, четвъртък, от 16:00 часа на стадион “Христо Гюлеметов” в Брацигово ще срещне тима от Първа лига ФК Арда (Кърджали).

Срещата на градския стадион в Червен бряг се игра при засилен зрителски интерес, въпреки работния ден, четвъртък и ранния час (16 часа). Място на единствената трибуна бяха заели над 250 зрители от града и околните населени места, като местният Партизан имаше и своя колоритна агитка на сянка в едната част на стадиона. От Пазарджик срещата наблюдаваха едва 5 души.

В тима на домакините личаха няколко играчи с доста мачове в “А” група като играещият треньор с номер 11 Любомир Иванов, който дълги години носи екипа на Спартак (Плевен), Дунав (Русе), Севлиево, както и Ангел Русев, който е играл за Литекс (Ловеч), Ботев (Враца) и Видима-Раковски (Севлиево). Сред останалите играчи на третодивизионния тим от Северозападната Трета лига има няколко полицаи, пожарникар и други футболни ветерани, които вече девети пореден сезон играят на това ниво на българския футбол. Интересен факт е, че те заемат седмо място във временното класиране на Северозападната Трета лига, а Хебър е на седмо място във Втора лига. Мачът за привържениците от Червен бряг е исторически, защото те от близо 20 години не са играли с професионален отбор. Като жест на добра воля те подариха свое флагче на капитана на Хебър Янко Ангелов.

Агитката на Партизан

Стари имена на клуба са Партизанин, ОФК Червен бряг и Палфингер, на името на сегашния им спонсор, а отборът има и две участия в “Б” група в своята история. Двата отбора досега не са се срещали в официални срещи, а Хебър за първи път гостуваше на този стадион.

Съдийската тройка, ръководеща срещата, бе от Силистра в състав: Главен съдия: Димитър Желязков; Асистент 1: Теодор Петров; Асистент 2: Димитър Димитров; Четвърти съдия: Стилян Колев и Съдийски наблюдател: Владимир Владимиров от Кюстендил.

Срещата започна в добро темпо, като първо гостите от Пазарджик имаха инициативата и създадоха първото голово положение чрез Веселин Марчев. В петата минута при един груб фаул прехвърчаха искри и двама играчи от двата отбора си скочиха на бой, но съдията овладя ситуацията без да даде картони и това се запази до края на двубоя.

Андриан Краев, който беше доста деен, имаше шанс да вкара, но пропусна и лека полека домакините взеха също да поглеждат към вратата на Дебърлиев. Играчите на Хебър владееха повече топката, а ентусиазмът на играчите в червени фланелки бе по-голям и те често организираха атаки и контраатаки, но без резултат. В 24-тата минута играещият едва своя втори мач за Хебър Веселин Марчев откри резултата с удар отблизо за 0:1 като преди това гредата бе спасила вратаря на домакините от гол. Така логично по-добрата игра и подготовка на “зелените” даде резултат. Радостта за пазарджиклии трая едва 4 минути, защото при една бърза контра дошлият от Кариана (Ерден) футболист от Бяла Слатина Ангел Русев завърши усилията на съотборниците си с попадение за 1:1, което зарадва публиката на стадиона и им даде надежди за изненада в срещата. През първата част в 30-тата минута съдията даде почивка за вода поради горещото време.

В последните 10 минути от първата част Хебър натика своя противник в тяхното наказателно поле и последваха няколко опасни положения и два преки свободни удари. При един от тях вдясно от вратата в 40-тата минута Веселин Марчев стреля, топката се отклони от защитник и влезе във вратата на Партизан за 1:2. До края на полувремето Хебър имаше още едно чисто голово положение на Тодор Чаворски, което удари напречната греда и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:2.

Хебър си свърши работата в Червен бряг

През втората част физическите сили на домакините привършиха и Хебър бе пълен господар на терена. Извършиха се и смени като първо Атанас Велев влезе на мястото на Андриан Краев, после Октай Хамдиев замени Веселин Марчев, а Слави Косов влезе на мястото на Асен Георгиев. Не бяха изминали и 10 минути от началото на втората част и при една страхотна атака отляво чрез Божидар Васев, Тодор Чаворски се озова на точното място в точния момент и вкара гол отблизо за 1:3 в 55-тата минута. Третият гол съкруши домакините и те също прибегнаха до смени, като на мястото на техните опитни ветерани се появиха млади момчета, но и те не успяха да затруднят хебърци.

След гола си Тодор Чаворски на два пъти нацели гредата и един път пропусна да вкара отблизо, а с пропуски се отличиха и Пехливанов и Янко Ангелов, който се завърна с капитанската лента в редиците на тима. Все пак в 88-та минута след бърза контра и самостоятелна акция на Октай Хамдиев, той увенча добрата си игра с красив гол за крайното 1:4.

Пропуски до края лишиха Хебър от още по-иразителен резултат, но и тази победа ги класира напред в турнира за Купата на България след изтичането на едноминутното продължение. Ето и видео от мача: