Хебър с тежка загуба от Монтана

Хебър допусна първа загуба и първи голове във вратата си при домакинството си на ФК Монтана в мач от трети кръг за първенството на Втора лига на 03 август 2019 година, събота от 18:00 часа на стадион “Христо Гюлеметов” в град Брацигово пред близо 1 000 зрители.

Това бе първа загуба на три точки за сезона при професионалистите за пазарджиклии, които стартираха сезона с две чисти победи над тимовете над тимовете Спартак от Плевен и Варна. Загубата свали хебърци на пето място в класирането, а Монтана се изкачи на второто.

Тодор Чаворски вкара гола за Хебър при загубата от Монтана

Гостите разчитаха на малка агитка от 30 фенове, която подкрепяше гостите и се радваше при всяко отбелязано попадение, но и се сби помежду си, за което полицията трябваше да се намесва. Хебърци пък бяха подкрепени от хора, от почти всички краища на областта.

Във ВИП-ложата на стадиона да гледат мача бяха забелязани кметът на Пазарджик Тодор Попов, шефът на Царско село Стойне Манолов, бившият президент на хебърци Боби Даскалов, куп мениджъри и много бивши играчи и треньори на клуба, сред които Георги Гаджев и синът му Владимир Гаджев, Трендафил Узунов, Кирил Василев и много други.

Час преди началото на двубоя, в продължение на 25 минути над стадиона в Брацигово пък се изсипа страхотно количество дъжд, което образува на много места по игралното поле големи локви. При тези условия гостите се адаптираха по-добре на терена, а и започнаха срещата с по-голямо самочувствие. Опасни центрирания в пеналта на Хебър „заваляха” още от първите минути.

Постепенно хебърци отбиха устрема на монтанци, но като цяло играта на домакините вървеше трудно и в зоната от 30-тия метър пред вратата на гостите действия почти не се водеха. В 16-та минута капитанът на гостите Иван Михов стреля с глава, но ударът премина в аут.

Хебър се активизира в следващите минути и успя да пренесе играта в полето на гостите. Едва обаче в 27-та минута нашите стигнаха до първи корнер след опит за центриране на Цветелин Тонев. В 32-та минута се откри шанс за Тото Чаворски, но ударът му излезе в аут. Малко след това и Тонев опита фалцов шут, но и той се оказа неточен. Инфарктна се оказа 38-та минута, когато в рамките на секунди двата отбора изпуснаха по един златен шанс. Най-напред Дани Пехливанов пропусна да вкара с глава за Хебър а при последвалата контраатака на северняците Николай Цветков – Демона изтърва отличен шанс за откриване на резултата. Неговият удар по земя бе спасен с мъка от Дебърлиев, който успя да избие в корнер.

Все пак по-настойчивия до момента тим на Монтана успя да пове с 0:1 в 41-та минута. Тогава след меко центриране от левия фланг Атанас Илиев бе изпуснат от защитата на Хебър и с точен удар от десетина метра прониза мрежата на хебърци – 0:1.

С мисълта за обрат Хебър започна вихрено второто полувреме. Още в 46-та минута Георги Андонов се размина с гол. Това обаче 180 секунди по-късно успя да направи Тодор Чаворски, който вкара красив гол с глава за 1:1.

Попадението вдигна за кратко хебърци и принуди гостите да се бранят. Последва удар на Дани Пехливанов над вратата на Монтана. И точно когато домакините бяха в явен подем допуснаха втори гол. След един невинен тъч гостите разиграха бързо топката в празно пространство пред пеналта на Хебър. Тони Тасев пусна перфектен пас към Николай Цветков – Демона, който стреля мигновено. Петър Дебърлиев отрази първия шут на Демона, но след добавка от почти седнало положение нападателят на Монтана промуши топката между краката на пазарджишкия страж 1:2. Този гол определено пресече устремът на хебърци след почивката и даде нови сили на гостите.

Изостанал отново в резултата, Хебър заигра прибързано, а мачът стана атака за атака. Така в 58-та минута се откри нов шанс за ФК Монтана. Атанас Илиев стреля опасно с глава и принуди Петър Дебърлиев да се разтегне максимално за да избие със сетни усилия влизащата във вратата му топка.

Точка на спора бе сложен в 62-та минута, когато гостите стигнаха до трети гол. Автор на попадението стана Николай Минков, който порази мрежата на Дебърлиев с много прецизен шут от границата на наказателното поле – 1:3. Ударът на Минков бе предшестван от друг, попаднал в десния страничен стълб на пазарджишката врата.

До края на мача темпото на играта отново спадна, а силите на домакините стигнаха само до два неточни удара на Дани Пехливанов. Така Николай Митов не успя да победи бившия си тим, а Хебър за първи път допусна голове във вратата си при първата си загуба.

Ето какво споделиха треньорите след мача:

Старши треньорът на Хебър Николай Митов оцени по достойнство победата на Монтана над ръководениятот него тим с 3:1.

Не влезнахме добре в мача. Монтана се приспособи по-бързо към мокрия терен. От наша страна ние играхме доста под нивото си. Определено това ни е най-слабия мач. Дори в контролите от подготовката не сме изглеждали така. Има такива момента във футбола. На разбора ще си кажем грешките и гледаме напред.

Той отдаде заслуженото на гостите.

Монтана са опитен отбор. Играят 3 години заедно, изчакаха си моментите за да ударят. Като цяло им спореше играта. Бяха по-добри.За съжаление ние не успяхме да използваме инерцията след като отбелязахме изравнителния гол. Трябваше много бързо да постигнем втори и тогава може би нямаше да загубим.

Старши треньорът на Монтана Владо Иванов – Фугата сподели, че първенството е в много ранен етап и победата на неговият тим в Брацигово над Хебър с 3:1 не решава нищо.

Стана хубав мач на фона на тежкия и подгизнал на места терен, което предопредели да се играе по-директен футбол. Според мен ние изпуснахме да решим мача още в първите 20 минути, когато държахме инициативата и имахме добри ситуации за гол. Все пак успяхме да поведем, но после започнахме колебливо втората част, когато допуснахме и изравнителен гол. За наша радост по-късно намерихме себе си и с два много хубави гола стигнахме до победата.

Кадърът на Славия отрече Монтана да се спечелил лесно мача.

Не смятам, че беше лесно. Футболистите положиха много усилия. Пред нас целите са да играем все по-добре, да показваме все по-красив футбол, да радваме феновете си с такива мачове и колко се може повече да побеждаваме. Независимо от загубата в този мач Хебър си остава фактор във Втора лига. Има добри състезатели, добра организация. Стремят се и те да побеждават. Сезонът е много дълъг и тепърва много неща ще се решават.

Ето и пълната статистика от срещата:

Хебър 1-3 Монтана
Време: 3 август 2019 г., събота, 18:00 часа
Място: стадион”Христо Гюлеметов”, Брацигово, ~ 1000 зрители

Съдия: Георги Юл. Иванов (София)

Помощници: Костадин Тановчев (Благоевград), Николай Попниколов (Благоевград)

Четвърти съдия: Благой Манов (Благоевград)
Екипи: Хебър изцяло в зелено, Монтана изцяло в синьо
Капитани: 29. Янко Ангелов; 3. Иван Михов

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (вратар), 4. Асен Георгиев, 7. Георги Андонов, 8. Андриан Краев, 11. Даниел Пехливанов,
15. Димитър Везалов, 24. Цветелин Тонев, 29. Янко Ангелов (капитан) 30. Божидар Васев, 91. Томислав Папазов, 99. Тодор Чаворски.

Резерви: 95. Александър Любенов (вратар), 5. Атанас Велев, 9. Георги Недялков,
18. Якуб Идризов, 26. Мартин Вълчинов, 77. Октай Хамдиев, 39. Кристиян Михайлов.

Треньор: Николай Митов

Монтана: 55. Васил Симеонов (вратар), 3. Иван Михов (капитан), 2. Валери Христов, 24. Преслав Петров, 5. Костадин Гаджалов,
20. Димитър Илиев, 10. Владимир Айтов, 8. Тони Тасев, 9. Атанас Илиев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков.

Резерви: 1. Марин Орлинов (вратар) , 6. Иван Калайджийски, 14. Галин Ташев,
26. Борислав Дамянов, 15. Владислав Цеков, 13. Йордан К.Йорданов, 19. Мирослав Антонов.

Треньор: Владимир Иванов